Centrum Kultury to przestrzeń spotkań i swobodnej wymiany myśli, dostępna dla wszystkich osób, środowisk i organizacji, które ze względu na swój chrześcijański i konserwatywny profil znajdują tu miejsce do pracy, twórczą atmosferę, okazję do integracji i rozwoju oraz ideowy azyl. W Centrum Kultury odbywają się wystawy, warsztaty, wykłady, prelekcje, debaty, koncerty, małe spektakle teatralne i pokazy filmowe, realizacje filmów oraz zabawy taneczne i pikniki w przylegającym do Centrum ogrodzie. Na przestrzeń użytkową Centrum Kultury składają się pracownie, salon spotkań, gabinety i studio RTV. W przyszłości planowane jest wyremontowanie i adaptacja na cele kulturalne pomieszczeń gospodarczych i piwnic.

Centrum działa w pomieszczeniach zakupionych przez Fundację św. Benedykta w budynku na poznańskim Sołaczu przy al. Wielkopolskiej 43. Od zakończenia pierwszego etapu remontu wydarzenia odbywają się w głównym budynku i ogrodzie.

Lokale zostały zakupione dzięki wsparciu Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Paderewskiego w ramach Funduszu Patriotycznego – edycja Niepodległość po polsku.