Idee i ludzie. Nauki Arystotelesa, św. Tomasza z Akwinu i Jana Pawła II. Życie i dzieła Karola Wielkiego, św. Ludwika, św. Jadwigi, wciąż aktualne nauki, wzory i wyzwania.
Zapraszamy na spotkanie z red. Pawłem Milcarkiem pt. „Dobro wspólne i rządy sprawiedliwe” – w ramach cyklu Akademia Polityczna „Młoda Polska”. Spotkanie z red. Pawłem Milcarkiem odbędzie się 3 kwietnia 2025 o g. 18 w Centrum Kultury Fundacji św. Benedykta przy Al. Wielkopolskiej 43 w Poznaniu.
Osoby zainteresowane udziałem w spotkaniu zapraszamy do zapisania się w przez poniższy formularz. Cykl Akademia Polityczna „Młoda Polska” dedykowany jest w sposób szczególny dla osób do 30 r.ż. Liczba miejsc ograniczona – o uczestnictwie zadecyduje kolejność zgłoszeń.
Paweł Milcarek – mąż i ojciec, doktor nauk humanistycznych w zakresie filozofii („Filozoficzna teoria ciała ludzkiego w pismach Tomasza z Akwinu”, Wydz. Fil. Chrześc. ATK w Warszawie, 1994) oraz magister historii („Dzieje Polski w ujęciu Feliksa Konecznego”, IH UW 1991).
Od 1992 do 2008 r. wykładowca w Katedrze Historii Filozofii Starożytnej i Średniowiecznej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego. W latach 2008–2009 dyrektor i redaktor naczelny II Programu Polskiego Radia. Był polskim przedstawicielem w „Centre International d’Etudes Liturgiques”, stowarzyszenia powołanego dla inicjowania i prezentowania badań poświęconych klasycznemu rytowi rzymskiemu. Założyciel i redaktor internetowego brewiarza monastycznego adiutorium.pl. oraz prezes Stowarzyszenia Chwalby Bożej
Założyciel i wieloletni redaktor naczelny kwartalnika „Christianitas” (1999-2008 i 2012 do ubiegłego tygodnia). Publicysta, autor wielu artykułów i podcastów w czasopismach i serwisach internetowych (w latach 2015-2023 prowadził cotygodniową audycję Konwersatorium w Polskim Radiu Lublin). Autor książek, m.in. „Historia Mszy” (2009) oraz „Według Boga czy według świata?” (2011), „Otwarte okna. Szkice z kultury humanizmu katolickiego” (2022, wyróżnienie Nagrody im. Józefa Mackiewicza), a także monografii na temat filozofii średniowiecznej „Od istoty do istnienia. Tworzenie się metafizyki egzystencjalnej wewnątrz łacińskiej tradycji filozofii chrześcijańskiej” (2008). Redaktor antologii „Breviarium Kanonu Kultury: literatura Europy łacińskiej” (2022) oraz zbioru dokumentów pt. „Staraniem Najwyższych Biskupów – księgi liturgiczne Kościoła oraz ich dokumenty zatwierdzające wydane przez Stolicę Apostolską” (2022). Autor przekładów dzieł św. Tomasza z Akwinu.
REJESTRACJA NA SPOTKANIE
Organizatorzy:
Od 2011 roku działalność fundacji Sallux jest wspierana finansowo przez Parlament Europejski. Odpowiedzialność za wszelkie komunikaty lub publikacje Sallux, w jakiejkolwiek formie i na jakimkolwiek nośniku, spoczywa na fundacji Sallux. Parlament Europejski nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek wykorzystanie zawartych w nich informacji.