Fundacja św. Benedykta zakupiła lokal na potrzeby organizowanego w Poznaniu przez Fundację Centrum Kultury. Jest to przestrzeń spotkań i swobodnej wymiany myśli dostępne dla wszystkich osób, środowisk i organizacji które ze względu na swój chrześcijański i konserwatywny profil znajdą tu  miejsce do pracy, twórczą atmosferę, okazję do integracji i rozwoju oraz ideowy azyl, Odbywać się tu będą  wystawy, warsztaty, wykłady, prelekcje, debaty, koncerty, spektakle teatralne i filmowe, realizacje video oraz zabawy taneczne i pikniki w ogrodzie.  Znajdą tu miejsce m.in. pracownie, salon spotkań, gabinety, studio  rtv.

Rozpoczęły się już prace remontowe i adaptacyjne. Lokal został zakupiony dzięki wsparciu Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Paderewskiego w ramach Funduszu Patriotycznego – edycja Niepodległość po polsku.

Dofinansowano ze środków Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Jana Paderewskiego w ramach Funduszu Patriotycznego – edycja Niepodległość po polsku.