Zapraszamy do udziału w warsztatach polifonicznego śpiewu korsykańskiego, które odbędą się w Poznaniu w dniach 9-11 sierpnia. Warsztaty poprowadzi Jean-Étienne Langianni z Korsyki. Warsztaty będą się odbywać codziennie w dwóch sesjach, przedpołudniowej i popołudniowej (czyli od rana do wieczora z przerwą obiadową). Koszt: 350 zł // uczniowie i studenci do 26 r. ż. – 250 zł. Zgłaszać się na warsztaty można za pośrednictwem niniejszego formularza DO PONIEDZIAŁKU 15 LIPCA, zaś nazajutrz ogłosimy listę osób zakwalifikowanych do udziału w warsztatach. 

Jean-Étienne Langianni – korsykanin, śpiewak, kompozytor. Jest stałym członkiem zespołów Tavagna (od 1981 r.), Ensemble Organum (od 1993 r.) i Seraphica, który założył w 2007 r. Występuje na najsłynniejszych festiwalach na świecie i w sumie nagrał ponad 30 albumów. Oprócz koncertów muzyki i pieśni tradycyjnej, opracowań repertuarów muzyki dawnej i współczesnej, jego działalność artystyczna zaprowadziła go też do napisania dzieł polifonicznych: Stella Matutina (msza krótka polifoniczna i pieśni ku czci Najświętszej Maryi Panny) i Messa per i tempi novi (stworzona w Paryżu, wykonywana przez Tavagna). Od 2001 r., powracając do swojej pierwotnej miłości do śpiewu z gitarą, prezentuje recitale w hołdzie Georges’owi Brassensowi.

Jest także znakomitym pedagogiem, regularnie prowadzi warsztaty śpiewu i polifonii korsykańskiej, zarówno we Francji jak i za granicą, zwłaszcza ze stowarzyszeniami Seraphica i CIRMA (Centre Itinérant de Recherches sur les Musiques Anciennes, Wędrowne Centrum Badań nad Muzyką Dawną), a także Tavagna-club, czy Village Harmony (USA). W pracy artystycznej podtrzymuje i popularyzuje tradycje Korsyki, utrwalając tzw. styl korsykański.