Zapraszamy muzyków, śpiewaków i osoby muzykalne do udziału w projekcie, podczas którego w czasie dwóch sesji warsztatowych pod kier. Marcela Peresa będziemy zgłębiać tajniki muzyki z Kodeksu Occo (ok. 1500) i poznawać polifoniczną Missa de Venerabilis Sacramento franko-flamandzkiego kompozytora Hotineta Barra.

Dwie sesje warsztatów śpiewu – w Poznaniu (1-5 XII) i w Bydgoszczy (6-9 XII) pozwolą przygotować i wykonać tę renesansową muzykę podczas koncertu w Bydgoszczy 9 XII i tradycyjnej liturgii w Poznaniu 10 XII.

  • 1-5 grudnia w siedzibie Fundacji św. Benedykta w Poznaniu (Al. Wielkopolska 43)
  • 6-9 grudnia w Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy

Występy finałowe:

  • 9 grudnia o 19 koncert w Katedrze pw. św. Marcina i Mikołaja w Bydgoszczy
  • 10 grudnia o 14:15 Msza śpiewana w rycie tradycyjnym w kościele pw. Najśw. Serca Pana Jezusa i św. Floriana w Poznaniu (ul. Kościelna 3)

Koszt: 350 zł (udział w sesji poznańskiej) / 500 zł (udział w obydwu sesjach, dodatkowe 150 zł płatne przy zapisach na drugą sesję organizowaną przez Akademię Muzyczną w Bydgoszczy)

Przedpłata: 100 zł na konto Fundacji św. Benedykta, po uzyskaniu informacji zwrotnej o zakwalifikowaniu do grupy warsztatowej – reszta płatna przed pierwszą sesją warsztatową.

Zarejestruj się: