Bartosz Izbicki, lider zespołu Jerycho, poprowadzi w Poznaniu warsztaty śpiewu. Przedmiotem sesji warsztatowej będzie XIV-wieczna polifonia z repertuaru Kapeli Rorantystów. Warsztaty odbędą się w Poznaniu 1-4 maja (zaczną się w środę po południu, a zakończą w sobotę wieczorem – poza pierwszym dniem będą się odbywać w trybie całodniowym, z przerwą obiadową w środku dnia). Do udziału zapraszamy śpiewaków – wykształconych muzyków oraz amatorów.

Obowiązują zapisy. Koszt warsztatów: 200 zł / 150 zł studenci i uczniowie do 26 r. ż.


Bartosz Izbicki (ur. 1975) – polski muzykolog, organista, kompozytor, dyrygent i założyciel Zespołu Muzyki Dawnej Jerycho.
Absolwent muzykologii kościelnej na Akademii Teologii Katolickiej (obecnie UKSW) w Warszawie. W 2006 roku obronił doktorat z muzykologii. Od 2007 roku współpracuje z Instytutem Sztuki PAN – przygotowuje komputerowe indeksy najważniejszych polskich rękopisów średniowiecznych. W 2011 roku stworzył portal poświęcony polskim rękopisom średniowiecznym www.cantus.edu.pl powiązany z międzynarodowym projektem CANTUS Database – publikuje zdjęcia i indeksy polskich źródeł, co pozwala poznać polski dorobek szerokiemu gronu badaczy z całego świata. Napisał też kilka pionierskich artykułów o tradycji chorału gregoriańskiego na ziemiach polskich w XIX wieku. Od 2002 roku pracuje jako organista w Bazylice św. Jana Chrzciciela w Brochowie. W 2003 roku założył tam Bractwo Śpiewacze, z które stało się lokalnym fenomenem. Bractwo w 2008 roku nagrało płytę CD z Drogą Krzyżową i pieśniami pasyjnymi. W 2010 roku na zamówienie Festiwalu „Wszystkie mazurki świata” przygotował projekt „Missa Polonica AD 1810” – rekonstrukcję uroczystej mszy parafialnej z czasów młodości F. Chopina. W 2013 na zamówienie Festiwalu „Galicja” przygotował rekonstrukcję uroczystej mszy z rękopisów klasztoru bernardynów w Leżajsku (XVIII w.). Od 2012 roku „Msza święta czasów młodości F. Chopina” (łacińska msza w rycie trydenckim) jest sprawowana w Brochowie w każdą 1 niedzielę miesiąca. W 2013 roku założył zespół wokalny JERYCHO, z którym nagrał dziewięć albumów płytowych oraz odbył wiele tras koncertowych w Polsce i za granicą.

Aby zapisać się na warsztaty, wypełnij formularz zgłoszeniowy. Mail zwrotny z informacją o przyjęciu do grupy warsztatowej będzie zawierał dane do wpłaty za uczestnictwo w warsztatach.

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Fundację św. Benedykta (NIP: 7781429574) w celu rejestracji na wydarzenie.


    Jeśli przycisk „Wyślij” jest nieaktywny, upewnij się,
    że zaakceptowałeś zgodę na przetwarzanie danych
    osobowych i trzy wcześniejsze oświadczenia.